Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D330
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 33V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4465
10
0.38475
25
0.3591
100
0.287185
250
0.266646
500
0.225606
1000
0.174334
2500
0.158954
5000
0.148704
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 4.8J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 20 V |
| Maximum DC Volts | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 36 V |
| Varistor Voltage (Min) | 30 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 33 V |
| Capacitance @ Frequency | 6300 pF @ 1 kHz |