Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D270
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 27V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4085
10
0.3534
25
0.33022
100
0.2641
250
0.245214
500
0.207499
1000
0.160341
2500
0.146196
5000
0.136762
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 3.9J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 17 V |
| Maximum DC Volts | 22 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 30 V |
| Varistor Voltage (Min) | 24 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27 V |
| Capacitance @ Frequency | 8000 pF @ 1 kHz |