Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08A621
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 11.5MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.418
10
0.33725
25
0.30856
100
0.229615
250
0.208088
500
0.172235
1000
0.129172
2500
0.118408
5000
0.111226
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 92J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 kHz |