Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08A201
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 200V 3.5KA DISC 10.5MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.3705
10
0.29925
25
0.2736
100
0.203585
250
0.18449
500
0.152684
1000
0.114504
2500
0.104966
5000
0.0986
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 35J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225 V |
| Varistor Voltage (Min) | 185 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 200 V |
| Capacitance @ Frequency | 390 pF @ 1 kHz |