Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C40CK621W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 620V 30KA DISC 40MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
14.174
10
13.0226
25
12.483
100
10.99853
250
10.458778
500
9.783993
1000
8.974289
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 515J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Disc 40mm, Formed Tabs |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 30 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-C40 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |