Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32EK241
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 240V 25KA MODULE
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
19.2375
10
17.7403
25
16.94306
100
15.148985
250
14.451324
500
13.753663
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 240J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 25 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-C32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 5000 pF @ 1 kHz |