Panasonic Electronic Components
Product No:
ERX-1HJR39H
Manufacturer:
Package:
SMD
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 0.39 OHM 5% 1W J BEND
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.969
10
0.855
25
0.78546
50
0.71668
100
0.620255
250
0.523754
500
0.441066
1000
0.366634
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 390 mOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | SMD Flattened J -Bend Axial Lead |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.220" W (9.00mm x 5.60mm) |
| Base Product Number | ERX-1 |
| Height - Seated (Max) | 0.205" (5.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 180°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |