Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-F6134JL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.634
10
1.32525
50
1.15653
100
1.01194
500
0.770982
1000
0.674604
2500
0.650512
5000
0.62642
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-F(L) |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 0.13 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm) |
| Base Product Number | ECW-F6134 |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 223V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.571" (14.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |