Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D222K39X5FL63L6R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2200PF 500V X5F RADIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.684
10
0.50635
50
0.40508
100
0.347225
500
0.274911
1000
0.231506
2500
0.217037
5000
0.202568
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | D |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 2200 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.252" (6.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 500V |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5F |