TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRG0201F100K
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES SMD 100K OHM 1% 1/20W 0201
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.1615
10
0.1368
50
0.0722
100
0.05358
500
0.032414
1000
0.022439
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CRG, Neohm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | CRG0201 |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |