TDK Corporation
Product No:
C2012X7S0J226M125AC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7S 0805
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.456
10
0.3192
50
0.2413
100
0.21014
500
0.155629
1000
0.132288
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7S |