onsemi
Product No:
BAV70M3T5G
Manufacturer:
Package:
SOT-723
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY GP 75V 200MA SOT723
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.228
10
0.18715
100
0.09899
500
0.065132
1000
0.044289
2000
0.039948
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-723 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BAV70 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | SOT-723 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 6 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5 µA @ 70 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 150 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) |