B43455A0158M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43455A0158M000
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
User Guide
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Series B43455
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 1500 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C