B43305A5687M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43305A5687M000
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Quantity:
In Stock : 226
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Impedance 280 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Product Status Not For New Designs
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 3 A @ 100 Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100Hz