B43305A2337M000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43305A2337M000
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Quantity:
In Stock : 557
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Impedance 520 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Product Status Not For New Designs
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 1.38 A @ 100 Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) 380mOhm @ 100Hz