B43254D2687M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43254D2687M
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 1.88 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.914 A @ 20 kHz