B43088A9226M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43088A9226M
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
User Guide
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Series B43088
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Operating Temperature -
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ High Frequency 430 mA @ 100 kHz