B43088A2226M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43088A2226M
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
User Guide
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Series B43088
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Operating Temperature -
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz