B43082A5685M
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B43082A5685M
Description:
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL
User Guide
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Series B43082
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 6.8 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C