Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A224K20X7RF5TAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R AXIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4465
10
0.31445
50
0.23769
100
0.207005
500
0.15333
1000
0.13033
2500
0.122664
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |