Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A221J15C0GF5TAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.266
10
0.18145
50
0.12122
100
0.103075
500
0.07277
1000
0.063669
2500
0.060638
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 220 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |