TE Connectivity Corcom Filters
Product No:
3VV1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
27.6735
10
26.7843
25
25.89168
50
24.99887
100
22.320345
250
21.873978
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Corcom Filters |
| Series | V |
| Current | 3 A |
| Package | Bulk |
| Inductance | 1.03mH |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, UR, VDE |
| Termination Style | Quick Connect |
| Voltage - Rated AC | 250V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Base Product Number | 3V |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -10°C ~ 40°C |