Littelfuse Inc.
Product No:
20101000021P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
3.7335
5
3.6119
10
3.48745
50
2.74037
100
2.242095
250
2.179832
500
1.868441
1000
1.743868
5000
1.557031
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | 201P |
| Package | Bulk |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Melting I²t | 0.022 |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Response Time | Medium Blow |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cULus |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 100 mA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 80A |