TE Connectivity Corcom Filters
Product No:
10VS1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
LINE FILTER 120/250VAC 10A CHASS
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
30.457
10
29.47565
25
28.49316
50
27.51086
100
24.5632
250
24.071936
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Corcom Filters |
| Series | S |
| Current | 10 A |
| Package | Bulk |
| Inductance | 1.2mH |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, UR, VDE |
| Termination Style | Quick Connect |
| Voltage - Rated AC | 120V, 250V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Base Product Number | 10V |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -10°C ~ 40°C |