VPG Foil Resistors
型号:
Y00201R50000D9L
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
RES 1.5 OHM 1/2W 0.5% RADIAL
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
30.191
10
26.3758
25
23.83398
50
22.6423
100
21.847815
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Series | VSR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Non-Inductive |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 1.5 Ohms |
| Composition | Metal Foil |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.49mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±8ppm/°C |