Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
WR404140A1003J4100
封装:
Axial
批次:
-
描述:
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.5225
10
0.3705
25
0.28918
50
0.24472
100
0.19285
250
0.163172
500
0.133513
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | WR4 |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |