WR06X56R2FTL
Walsin Technology Corporation
型号:
WR06X56R2FTL
描述:
RES 56.2 OHM 1% 1/10W 0603
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 56.2 Ohms
Composition Thick Film
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C