WR06X12R0FTL
Walsin Technology Corporation
型号:
WR06X12R0FTL
封装:
0603
批次:
数据手册:
描述:
RES 12 OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series WR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 12 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C