Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-300MT160C
封装:
MTC
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 258A MTC
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
64.4765
10
58.43355
100
52.3887
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Diode Type | Three Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | MTC |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 300MT160 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | MTC |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Current - Average Rectified (Io) | 258 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 300 A |