VE-21Z-EU-S
Vicor Corporation
型号:
VE-21Z-EU-S
描述:
DC DC CONVERTER 2V 80W
Type Isolated Module
Series VE-200™ (200W)
Package Bulk
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency 88%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 80 W
Package / Case Full Brick
Product Status Active
Size / Dimension 4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 2V
Base Product Number VE-21Z
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Input (Min) 21V
Current - Output (Max) 40A