VE-21X-IV-F2
Vicor Corporation
型号:
VE-21X-IV-F2
描述:
DC DC CONVERTER 5.2V 150W
Type Isolated Module
Series VE-200™ (150W)
Package Bulk
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency 90%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 150 W
Package / Case Full Brick
Product Status Active
Size / Dimension 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 5.2V
Base Product Number VE-21X
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Input (Min) 21V
Current - Output (Max) 28.85A