VE-21R-EY-F4
Vicor Corporation
型号:
VE-21R-EY-F4
描述:
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
用户指南
Mfr Vicor Corporation
Type Isolated Module
Series VE-200™ (50W)
Package Bulk
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency 88%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 50 W
Package / Case Full Brick
Product Status Active
Size / Dimension 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 7.5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number VE-21R
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Input (Min) 21V
Current - Output (Max) 6.67A