VE-20X-CY-F3
Vicor Corporation
型号:
VE-20X-CY-F3
描述:
DC DC CONVERTER 5.2V 50W
Type Isolated Module
Series VE-200™ (50W)
Package Bulk
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency 90%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 50 W
Package / Case Full Brick
Product Status Active
Size / Dimension 4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 5.2V
Base Product Number VE-20X
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 20V
Voltage - Input (Min) 10V
Current - Output (Max) 9.62A