VE-20R-MX-B1
Vicor Corporation
型号:
VE-20R-MX-B1
描述:
DC DC CONVERTER 7.5V 75W
用户指南
Mfr Vicor Corporation
Type Isolated Module
Series VE-200™ (75W)
Package Bulk
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency 90%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 75 W
Package / Case Full Brick
Product Status Active
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 7.5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number VE-20R
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 20V
Voltage - Input (Min) 10V
Current - Output (Max) 10A