Texas Instruments
型号:
V62/04702-01XE
封装:
16-SOIC
批次:
-
描述:
IC BINARY COUNTER 8-BIT 16SOIC
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
162
1.767
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Reset | Asynchronous |
| Series | 74HC |
| Timing | Synchronous |
| Package | Bulk |
| Direction | Down |
| Count Rate | 18 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | V62/04702 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Bits per Element | 8 |