onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.3395
10
1.09725
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Product Status | Last Time Buy |
| Base Product Number | UD1006 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 150 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 600 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 10 A |