Samtec Inc.
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | TW |
| Package | Bulk |
| Row Spacing | - |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.111" (2.819mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TW-10-06 |
| Number of Positions | 10 |
| Length - Overall Pin | 0.673" (17.094mm) |
| Length - Stack Height | 0.450" (11.430mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.112" (2.845mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | - |