TT21F225M160CT
Walsin Technology Corporation
型号:
TT21F225M160CT
描述:
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series TT
Package Bulk
Ratings -
Features Low Profile
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C