Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TS4148 RCG
封装:
0603
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 75V 100MA 0603
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.2755
10
0.18905
100
0.092435
500
0.077121
1000
0.05358
2000
0.046446
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TS4148 |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 100 mA |