Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
TS4148 RBG
封装:
0805
批次:
-
数据手册:
-
描述:
DIODE GEN PURP 75V 150MA 0805
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.1425
10
0.10165
100
0.05491
500
0.043111
1000
0.029934
2000
0.024795
5000
0.023446
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 150mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |