Texas Instruments
型号:
TL2843P
封装:
8-PDIP
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 8DIP
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.5105
10
1.34615
25
1.27794
100
1.049845
250
0.981388
500
0.867274
1000
0.684684
2500
0.639036
5000
0.607088
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Boost, Flyback, Forward |
| Clock Sync | No |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Frequency Control |
| Duty Cycle (Max) | 97% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | TL2843 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | Up to 500kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7.6V ~ 30V |