Samtec Inc.
型号:
SS5-70-3.00-L-D-K-TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
0.50 MM MICRO BLADE & BEAM LOW-P
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | Razor Beam™ SS5 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pick and Place |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Socket, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.112" (2.85mm) |
| Number of Positions | 140 |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 4.5mm, 5.5mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |