Texas Instruments
型号:
SN74AVC2T872YFPR
封装:
12-DSBGA (1.16x1.56)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC TRANSLATOR BIDIR 12DSBGA
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Power-Off Protection |
| Data Rate | - |
| Output Type | Non-Inverted |
| Channel Type | Bidirectional |
| Input Signal | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Signal | - |
| Package / Case | 12-XFBGA, DSBGA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - VCCA | 1.1 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 1.1 V ~ 3.6 V |
| Translator Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74AVC2T872 |
| Channels per Circuit | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 12-DSBGA (1.16x1.56) |