Texas Instruments
型号:
SN54HC4060FK
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
54HC4060 ASYNCHRONOUS 14-STAGE B
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
7
52.7155
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Reset | Asynchronous |
| Series | 54HC |
| Timing | Asynchronous |
| Package | Bulk |
| Direction | Up |
| Count Rate | 33 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 54HC4060 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Bits per Element | 14 |