Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
SMM02040E1009DB300
封装:
Mini MELF
批次:
-
描述:
RES 10 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.5985
10
0.4446
25
0.361
50
0.31369
100
0.258875
250
0.224846
500
0.183027
1000
0.14516
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | SMM0204 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | MELF, 0204 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Mini MELF |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |