SH31N470J102CT
Walsin Technology Corporation
型号:
SH31N470J102CT
描述:
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1206
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series SH
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage, Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C