Texas Instruments
型号:
SG3524N
封装:
16-PDIP
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 16DIP
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.0925
10
0.97375
25
0.92416
100
0.758955
250
0.709498
500
0.626981
1000
0.494988
2500
0.461985
5000
0.43889
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull |
| Clock Sync | No |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Frequency Control |
| Duty Cycle (Max) | 45% |
| Number of Outputs | 2 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | SG3524 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | 450kHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 8V ~ 40V |