Samtec Inc.
型号:
SEAM8-10-S02.0-L-06-3
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH-D
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | SEARAY™ SEAM |
| Package | Bulk |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | High Density Array, Male |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 6 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.179" (4.55mm) |
| Number of Positions | 60 |
| Mated Stacking Heights | 7mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |