onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
2959
0.095
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| FET Type | P-Channel |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | Schottky Diode (Isolated) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Product Status | Obsolete |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 500mOhm @ 500mA, 4V |
| Power Dissipation (Max) | 600mW (Ta) |
| Supplier Device Package | 6-SCH |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 1.5 nC @ 4 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 115 pF @ 10 V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 1A (Ta) |