Infineon Technologies
型号:
SAFXC164TM16F20FBA
封装:
PG-LQFP-64-4
批次:
-
数据手册:
-
描述:
LEGACY 16-BIT FLASH MCU
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
42
6.802
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Infineon Technologies |
| Speed | 40MHz |
| Series | C166SV2 |
| Package | Bulk |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | PWM, WDT |
| Connectivity | ASC, SPI, SSC, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 47 |
| Core Processor | C166SV2 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x8/10b SAR |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Base Product Number | SAF-XC164 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | PG-LQFP-64-4 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.35V ~ 2.7V |